Go Bus: toetame palgatõusule suunatud initsiatiive

Transpordi ametiühing korraldas täna hommikul piketi, millega nõuti Tarbusi ja Go Busi ettevõtetes bussijuhtide palgatõusu ja juhiti tähelepanu kogu bussisektoris valitsevatele probleemidele. Go Busi seisukoht:«Kuigi Go Busi bussijuhtide palgatase on sektori keskmine, on bussijuhtide vastutus suur ning soov suurema palga saamiseks igati õigustatud. Meiegi sooviks on maksta bussijuhtidele paremat töötasu,» kommenteeris Randmaa.

«Kahjuks keskendub  tänane reisijateveo hangete läbiviimise praktika odavaima vedaja leidmisele. Go Bus bussihangetel alapakkumisi teinud ei ole. Selged sammud tellijate poolt alapakkumiste lõpetamiseks tuleksid kasuks kogu bussisektorile,» lisas ta.

Teise lahendusena näeb Go Bus riigi poolsete dotatsioonide indekseerimist kord kvartalis, nagu see toimib näiteks Tartu linnatranspordi puhul. «Täna, mil indekseerimine toimub kord aastas ning teenuse osutamisest saadav marginaal on õhuke, ei jäta see aastase perioodi peale jagatuna ettevõttele suurema palga maksmiseks piisavalt vabu vahendeid,» leidis Randmaa.

Go Bus on enda kinnitusel ametühingutega läbirääkimisteks ka edaspidi avatud.

 

3. aprill 20143. aprill 2014

Vaata videoid

Facebook