Tartumaa sõidukaardid vahetatakse ühiskaardi vastu

Alates 1. aprillist 2015 kaotavad kehtivuse Tartumaa sõidukaardid, mis asendatakse laiemaid võimalusi pakkuva ühiskaardi vastu. Kaarte hakatakse ümber vahetama alates 1. aprillist ja kuu lõpuni on vahetus tasuta. 

Ühiskaart annab Tartumaa avalikel bussiliinidel soodustust 5% piletihinnast ning võimaldab sõidu eest arveldada sularahata. Lisaks saab ühiskaardiga tasuda erinevate partnerettevõtete teenuste eest ning maksta sõidu eest teiste ühiskaarti kasutavate piirkondade ühissõidukites.

Sõiduõiguse tekkimiseks lae ühiskaardile vajalik rahasumma

Ühiskaardi müügipunktides, internetipangast ning mobiil- või lauatelefoniga saab raha laadida 2, 5, 10 ja 20 euro kaupa (täpsed juhised » ), Go Busi bussides 10, 20, 30, 40 ja 50 euro kaupa. 

Kaartide vahetuskohad

Isiksustatud sõidukaarte saab kuni 30.04.2015 ühiskaardi vastu tasuta vahetada: 

 

Isiksustamata sõidukaarte saab kuni 30.04.2015 ühiskaardi vastu tasuta vahetada: 

Rahajäägi ülekandmiseks isiksusta nii Tartumaa sõidukaart kui uus ühiskaart!

Tartumaa sõidukaardil olevat rahajääki saab uuele ühiskaardile üle kanda juhul kui mõlemad on isiksustatud. Isiksustamata sõidukaardi rahalist jääki ühiskaardile üle kanda võimalik ei ole.

Enne 1.04.2015 isiksustatud Tartumaa sõidukaartidel olev rahajääk seotakse 1. aprilli esimestel tundidel ühiskaartide andmebaasis kaardiomanike isikukoodidega automaatselt. Rahajääk seotakse isikukoodi kaudu ühiskaardiga selle isiksustamise hetkel. Ehk rahajäägi edasiseks kasutamiseks tuleb uus ühiskaart samuti isiksustada.

Selleks, et isiksustamata Tartumaa sõidukaartidel oleva rahajääk kaotsi ei läheks, saab neid isiksustada ka peale kehtivuse lõppemist. Alates 1. aprillist isiksustatud Tartumaa sõidukaartidelt kantakse summad ühiskaardile üle vastavalt nende isiksustamisele, kuid mitte hiljem kui 10 päeva jooksul alates uue ühiskaardi isiksustamisest. Seetõttu palutakse aprilli esimestel päevadel sõiduõiguse tagamiseks uuele ühiskaardile kindlasti raha laadida.

Tartumaa sõidukaarte saab isiksustada ja vajadusel ka isiksustamist kontrollida:

 

Juhul kui reisija tuleb  bussi kehtivuse lõpetanud sõidukaardiga, siis vahetab bussijuht selle tasuta ühiskaardi vastu. Ühiskaardi esmaseks laadimiseks bussis tuleb bussijuhile tasuda sularahas 10 eurot. Kui reisija sõidukaart on isiksustamata ja sellel on rahajääk, siis võtab bussijuht ka reisija kontakttelefoni, et bussifirma saaks temaga kaardi isiksustamiseks ühendust võtta. 

Juhul kui ühiskaart või kassaterminal bussis ei tööta, siis on reisija kohustatud ostma sõidupileti bussijuhilt sularaha eest.

Isiksustamine võimaldab kasutada ka täiendavaid sõidusoodustusi

Go Busi bussiliinidel sularahata ning 5% soodustusega sõitmiseks ühiskaarti iseenesest isiksustama ei pea. Isiksustamine annab võimaluse kasutada isikule määratud täiendavaid sõidusoodustusi, näiteks õpilastele ning pensionäridele ette nähtud sõidusoodustusi. Lisaks võimaldab isikuga sidumine ühiskaardil olevat rahajääki ka teisele ühiskaardile üle kanda (näiteks kadumise korral).

Ühiskaardi müügipunktid

Tartus müüakse ühiskaarte hinnaga 2 eurot:

Toimivad kõik Eestis kehtivad ühiskaardid

Tartumaa avalikel bussiliinidel toimivad alates 1. aprillist 2015 maksevahendina kõik Eestis kasutusel olevad elektroonilised kontaktivabad ühiskaardid: Go Busi ühiskaart, Ridango ühiskaart, Tallinna ja Harjumaa ühiskaart ja ATKO Kohtla-Järve ühiskaart.

Ühiskaardi ostmise, laadimise, isikustamise ja muude võimalustega saab lähemalt tutvuda ühiskaardi portaalis pilet.ee ning Tartumaa avalikke bussiliine teenindava ASi GoBus kodulehel gobus.ee.

Teavet Go Busi liinireiside kohta saab 24h avatud infotelefonilt 12012 (helistamine tavatariifiga).

 

16. märts 201516. märts 2015

Vaata videoid

Facebook