Korduma kippuvad küsimused

Kust ma saan vaadata sõiduplaane?

Kõige ajakohasemad linna- ja maakonnaliinide sõiduplaanid on väljas Maanteeameti infoportaalis www.peatus.ee. T-Pileti keskkonnas olevate sõiduplaanide õigsuse eest Go Bus ei vastuta.

Millisele telefonile saan helistada liinireise puudutavate küsimuste korral?

Go Busi teenindavate linna-, maakonna- ja kaugliinide kohta saate teavet ööpäevaringselt avatud  Go Busi infoliinilt 12012 või 6404000. Infopäringuid saab saata ka Go Busi Infoliini e-mailile infoliin@gobus.ee.

Kui palju maksab helistamine Go Busi infoliini numbrile 12012? Kas tegu on tasulise telefoniga?

Infoliini numbrile 12012 helistamine on eritariifita. Soovi korral võite helistada ka lauatelefoni numbrile 6404000. Helistades numbrile 1202 lauatelefonivõrgust rakendub kõnele lauatelefonile helistamise tariif. Kui helistate numbrile 1202 mobiilsidevõrgust, siis rakendub kõnele Teie mobiilsideoperaatori poolt kehtestatud lühinumbritele helistamise tariif. Lühinumbritele helistamise hinnakirjad on väljas sideoperaatorite kodulehekülgedel. Go Bus sideoperaatorite poolt kehtestatud tariifide eest ei vastuta.

Kas Go Busi kaugliinide sõidupileteid saab interneti teel ette ära osta?

Jah, saab. Eelmüük Go Busi kaugliinidele toimub veebiportaali www.pilet.ee jaotises „Kaugliinid”. Pileteid saab osta üksnes ühiskaardile, sealjuures pole vahet millise Eestis kehtiva ühiskaardiga on tegu. Bussi sisenedes tuleb esitada ühiskaart bussijuhile, kes valideerib reisija sõiduõiguse konkreetsel väljumisel. Midagi välja printima ei pea. Pileteid saab osta interneti teel kõigile Eestis kehtivatele ühiskaartidele kuni 10 päeva enne reisi. Veebimüük lõpeb 30 minutit enne bussi graafikujärgset väljumist. Piletitele kehtib ka tagasiostuvõimalus. Täpsemad juhised:  Ühiskaardile veebist piletiostmise juhend.

Veebist ühiskaardile ostetud piletitele kehtib 5% sõidusoodustus. 

Kuidas saab Tartumaa avalike liinide busse tellida nõudepeatusesse ning kuidas tellida ratastooliga sisenemiseks kohandatud bussi?

Helistades Go Busi infoliinile 12012 või 6404000 saab Tartumaa avalikel bussiliinidel tellida:

Kas ja millises ulatuses on reguleeritud tavaliste karastavate või janu kustutavate jookide (mitte alkohoolsete jookide) tarvitamine teie firma bussides? 

Karastusjookide tarbimine on bussides reguleeritud Ühistranspordiseaduse pg 72-ga, mille lõige 3 ütleb, et bussi salongis ning pagasiruumis ei ole lubatud vedada keelatud pagasit ega käsipagasit, mis võib ohustada teiste ühissõidukis sõitvate isikute tervist või vara ning määrida või muul viisil kahjustada ühissõidukit. Keelatud pagas on eelkõige radioaktiivsed, lõhke-, mürk-, sööbe-, tuleohtlikud, lehkavad ja määrivad ained ning nõuetekohase pakendita ained ja asjad.

Seega – avatud joogitopsiga bussi sisenemine ei ole lubatud kaasreisijate ja bussi salongi puhtuse seisukohast lähtuvalt. Avatud Joogitops on ka kaanega suletud, kuid kõrrega või joomisavaga tops. Sellise joogiga topsi loksumisel või kukkumisel võivad saada kaasreisijad ja/või bussi salong määrdunuks.

Kas ja millistel Go Busi liinidel on võimalik sõita ühiskaardiga?

Ühiskaardiga saab sõita sularahata ning soodushinnaga kõigis Go Busi liinibussides.

Maksevahendina toimivad kõik Eestis kasutusel olevad elektroonilised kontaktivabad ühiskaardid. Lähemalt “Ühiskaart Go Busi liinidel »

Kas ja mis tingimustel saab koeraga Go Busi bussides sõita? Kas koerale tuleb osta pilet?

Koertega saab Go Busi bussides reisida. Koerad peavad olema lühikese rihma ja suukorviga. Lubatud ei ole vedada haigeid, kaasreisijate elu või tervist ohustavaid väikeloomi. Bussireisija tohib kaasa võtta ühe lemmiku juhul, kui loom ja tema puur on puhtad. Reisija vastutab, et lemmikloom ei häiri kaasreisijaid ega tekita muul moel kahju. Lemmiklooma viibimine reisijatele mõeldud bussiistmel on rangelt keelatud. Välja arvatud erandjuhtudel ja bussijuhi nõusolekul viisil, mis tagab istme puhtuse ja säilimise täielikult. Lemmiklooma ja tema poolt tehtava kahju eest vastutab väikelooma vedav reisija.

Sülekoerad ja nägemispuudega reisija juhtkoerad saavad sõita tausta, teistele tuleb osta täispilet. 

Kuidas ja kas saab Go Busi bussides vedada jalgrattaid?

Linna-, valla- ja maakonnaliinil on sõitjal õigus ühissõiduki salongis tasuta vedada käsipagasit, mille ühiku mõõtmete summa (kõrgus + laius + sügavus) ei ületa 200 cm ja kogukaal 40 kg, samuti ümbrises suuski, kokkupandud ja ümbrises jalgrattaid, kelke, lapsevankreid ja -kärusid, muusikariistu, ümbrises tulirelvi, puurides või kastides väikeloomi ja linde. Need ei tohi takistada sõitjate sisenemist, väljumist ja liikumist ühissõiduki salongis.

Kaugliinil on sõitjal õigus tasuta vedada ühissõiduki salongis käsipagasit, mille ühiku mõõtmete summa (kõrgus + laius + sügavus) ei ületa 150 cm ja kogukaal 30 kg, samuti ümbrises tulirelvi, selleks kohaldatud puurides või kastides või muul viisil väikeloomi ja linde, tagades, et see ei häiriks ühissõidukijuhti ja kaassõitjaid. 

Ühissõiduki pagasiruumis võib vedada pagasit, mille ühiku mõõtmete summa (kõrgus + laius + sügavus) ei ületa 150 cm ja kogukaal 30 kg, samuti ümbrises suuski ning kokkupandud ja ümbrises jalgrattaid.

Käsipagas ei tohi segada teisi reisijaid ega rikkuda nende riideid ja ühissõiduki sisemust.

Vaata videoid

Facebook