Go Busi Ühiskaart võimaldab sõita sularahata ja soodushinnaga

AS GoBus võttis kasutusele Ühiskaardi, millega saab ettevõtte kaugliinidel sõita sularahata ja soodushinnaga. Bussifirma arendusdirektori Kuno Kogeri sõnul on see Go Busi kontaktivaba transpordikaardi kasutuselevõtu esimene etapp.

„Järgmisena varustame uue piletimüügisüsteemiga maakonnaliinide bussid ning hiljemalt tuleva aasta jaanuarist toimib Go Busi Ühiskaart juba kõigil meie teenindatavatel liinidel,” sõnas Koger.

Tänu ühtsele kontaktivabale süsteemile kehtib Go Busi kaart maksevahendina ka teistes ühiskaarti kasutavates regioonides – Tallinnas, Harjumaal ja Kohtla-Järvel. „Üle Eesti lisandub piirkondi vastavalt sellele, kuidas minnakse üle uuele kontaktivabale kaardisüsteemile. Lisaks plaanime Go Busi kaardiomanikele pakkuda edaspidi täiendavaid soodustusi,” selgitas Koger.

Kaugliinibussides sõidu eest tasumiseks tuleb laetud kaart esitada bussijuhile, kes kontrollib makseterminali abil kontojääki, ja kui arvel on piisavalt raha, siis väljastab ta soodushinnaga sõidupileti. Linnade ühissõidukites asetatakse kaart valideerimiseks kontaktivabale pinnale.

Go Busi kontaktivabad kaardid hinnaga kaks eurot on müügil kaugliinibussides ja septembri algusest ka Pärnu bussijaamas. Lisaks müüakse neid AS GoBusi kontorites Rakveres, Kuressaares, Haapsalus, Kärdlas ja Kuressaares. Bussides ja müügipunktides saab ühtlasi kaarte laadida, lisaks keskkonnas pilet.ee näidatud viisil – internetipanga, mobiil- või lauatelefoni kaudu. Bussides võib kaardile laadida 10, 20 30 või 40 eurot, muul moel 2, 5, 10 ja 20 eurot.

 Selleks et saada ühistranspordis kehtivaid soodustusi, tuleb kontaktivaba kaart isikustada. Kuna süsteem võimaldab omada vaid ühte isikustatud ühiskaarti, siis saab juba olemasolevat muu piirkonna kaarti kasutada ka Go Busi bussides ja vastupidi. Kaarti on kõige mugavam isikustada keskkonnas pilet.ee. Uut kaarti isikustades kaotab eelmine automaatselt kehtivuse. Kui klient soovib saada Go Busi Ühiskaardiga viieprotsendist sõidusoodustust ettevõtte kaugliinibussides, siis kaarti isikustama ei pea.

Eesti erakapitalil põhinev AS GoBus teenindab reisijaid kommertsalustel Tallinna-Rakvere, Tallinna-Pärnu, Tallinna-Kuressaare, Tallinna-Kärdla, Tallinna-Haapsalu, Tartu-Rakvere ja Tartu-Pärnu kaugliinidel ning riikliku tellimuse alusel seitsmes maakonnas: Saare-, Harju-, Tartu-, Lääne-Viru-, Viljandi-, Valga- ja Põlvamaal ning Pärnu linnas.

Lisateave Go Busi Ühiskaardi kohta: www.gobus.ee/go-bus-uhiskaart

Go Bus yhiskaart

 

28. august 201428. august 2014

Vaata videoid

Facebook