Go Busi bussijuht Jaan Sadul on parimate koolibussijuhtide seas 

Emmaste põhikooli õpilased ja õpetajad esitasid Go Busi bussijuhi Jaan Sadula tunnustamiseks Eesti ühe parima koolibussijuhina, kirjutab tänane Hiiu Leht.

Laupäeval, 24. jaanuaril kogunesid Eesti maanteemuuseumisse Varbusel Eestimaa parimad koolibussijuhid. Konkursi “Märka koolibussijuhti” pidulikul lõpuüritusel tunnustatakse selle elukutse kõige silmapaistvamaid esindajaid.

Hiiumaalt esitatud parim koolibussijuht on Jaan Sadul, kes sõidutab Emmaste kooli õpilasi.

“Jaan Sadul on bussijuht, kelle pärast sõidaks kasvõi siis bussiga, kui sul tegelikult ei ole vaja kuhugi minna,” ütles Emmaste kooli õpetaja Hergo Tasuja. Ta lisas, et Jaan on optimismist pakatav mees, kes suudab oma hea tuju ja huumorisoonega bussisõidu reisijale meeldivaks muuta bussiuksest sisseastumisest alates. “Usun, et võin ka õpilaste nimel öelda, et meil on väga, kohe tõesti väga-väga bussijuht Jaaniga vedanud.”

Jaani tööandja, ASi GoBus juhataja Hiiumaal Raul Randmaa rääkis, et Jaani iseloomustada on omamoodi huvitav. “Kõik teavad, et ta on kohusetundlik, asjalik, viisakas ja sõbralik bussijuht,” ütles Randmaa. “Need on omadused, mis peaks kuuluma nagunii iga bussijuhi iseloomuomaduste hulka. Tema eriline omadus aga on hoolivus ja armastus laste vastu.” Randmaa lisas, et on kuulnud Jaani ütlevat, et need ju nagu omad lapsed, keda aastaid lasteaeda ja kooli sõidutatud. Jaan tunnebki kõiki lapsi nägu- ja nimepidi ning oskab neid ka talu ja vanemate järgi “koju saata”.

Randmaa arvates on Jaan samas kindlasti ka piisavalt konkreetne ja vajadusel tõsine, et lapsed ulakaks ei muutuks ja pahandusi tegema ei hakkaks. “Jaan on öelnud, et kõige olulisem on ikka see, et lapsed ilusti ja turvaliselt kooli ja koolist koju jõuaks.”

Eesti maanteemuuseumi juhataja Kadri Valner rääkis, et konkursi eesmärk on tunnustada neid koolibussijuhte, kelle töö ja isiklik eeskuju on oluliselt kaasa aidanud ohutu koolitee tagamisele. “Märkame parimaid koolibussijuhte, kes on enda õlule võtnud vastutuse tagada koolilaste turvaline tee kooli ja koju,” rääkis ta.

Eesti maanteemuuseumi ja Õpetajate Lehe korraldatud konkursile laekus 53 ettepanekut 14 maakonnast. Neis tõsteti esile enim juhtide professionaalsust ja tähelepanelikkust turvalisuse tagamisel liikluses, aga ka bussijuhi iseloomuomadusi, mis näitavad, et bussijuhi töö on palju rohkemat kui pelgalt roolikeeramine.

Artikkel ajalehest Hiiu Leht, 27.01.2015. Autor: Helja Kaptein. Foto autor: Hergo Tasuja. 

Go Bus jaan

 

Vaata videoid

Facebook