Go Busi bussides näeb maailmatasemel animafilme

Go Busi bussides reisijad saavad  20. oktoobrist kuni 2.  novembrini näha sõidu ajal maailmatasemel animatsioone. Esmakordselt jõuab ratastele Priit Pärna Animafilmifestivali alafestival, mis kannab nime Bussianimatsioon.

“PPAFFi missiooniks on inimestele animatsiooni lähemale toomine. Otsime seetõttu igal aastal programmi näitamiseks põnevaid paiku. Tänavuse PPAFFi kavas on viis alafestivali, millest Bussianimatsioon toimub Go Busi bussides,“ sõnas PPAFFi peakorraldaja Indrek Jurtšenko.

Bussianimatsiooni programmi näeb kolmekümnes Go Busi bussis Saare-, Hiiu-, Läänemaa, Pärnu ja Rakvere kaugliinidel. Programm kestab 1 tund ja 40 minutit ning on kõigile bussireisijatele tasuta.

„Usume, et animafilmid võidavad sellega juurde uusi sõpru ning meie rahulolevaid reisijaid,“ selgitas PPAFFi alafestivali bussidesse toomist Go Busi arendusjuht Raul Ruuder. „Ühtlasi loodame teha väikest viisi ajalugu, sest ratastele jõuab filmifestival Eestis esmakordselt.“

Peakorraldaja sõnul tuleb Bussianimatsiooni raames esitlusele läbilõige festivali filmidest. „Valik on pigem neutraalne, kuid samas pilkupüüdev ning meelelahutuslik. Selles leidub midagi igale maitsele, ka lastele, kellele oleme sõidu ajaks välja valinud kolm filmi,“ ütles Indrek Jurtšenko.

Priit Pärna Animafilmifestival sai alguse 2012. aastal Tapal ning kutsuti ellu rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti animafilmirežissööri Priit Pärna auks. Tänavu toimub PPAFF kolmandat korda ning kestab 13. oktoobrist 2. novembrini. Kokku on kavas seitse erinevat programmi ja üle 50 animatsiooni Lõuna-Koreast, Tšehhist, Horvaatiast ja Eestist. Festivali eestvedajaks on Tapa Vallavalitsus ja suurimateks rahastajateks Hasartmängumaksu Nõukogu ning Eesti Filmi Instituut.

AS GoBus on Eesti suurimaid bussiettevõtteid, teenindades reisijaid kommertsalustel Tallinna-Rakvere, Tallinna-Pärnu, Tallinna-Kuressaare, Tallinna-Kärdla, Tallinna-Haapsalu, Tartu-Rakvere ja Tartu-Pärnu kaugliinidel ning riikliku tellimuse alusel seitsmes maakonnas: Saare-, Harju-, Tartu-, Lääne-Viru-, Viljandi-, Valga- ja Põlvamaal ning Pärnu linnas.

Priit Pärna 3. Animafilmifestivalist lähemalt veebiaadressilt ppaff.eu.

 bannerBUSS

7. oktoober 20147. oktoober 2014

Vaata videoid

Facebook