Go Bus võtab kasutusele uue kaasaegse piletimüügisüsteemi

Go Bus võtab alates 1. maist 2015 Lääne-Virumaa, Saaremaa ja Valgamaa maakonnaliinide bussides kasutusele uue piletimüügi- ja kassasüsteemi, mis teeb sõitmise sujuvamaks ja mugavamaks nii reisijale kui bussijuhile. Seoses uuendusega võetakse Go Ini sõidukaardi asemel 1. maist kasutusele ühiskaart. Kaardivahetus on kuni 15. maini tasuta.

Tahvelarvutit meenutavad multifunktsionaalsed piletimüügiaparaadid võimaldavad bussijuhil lihtsamini jälgida liini läbimise infot. Näiteks saab armatuurile paigutatud ekraanilt jälgida graafikust püsimist ning aega bussi väljumiseni ja järgmisesse peatusesse jõudmiseni.

Uuele piletimüügisüsteemile üleminekuga seoses võetakse neil maakonnaliinidel sõidukaardina kasutusel oleva Go Ini asemel kasutusele ühiskaart, mis pakub mugavat võimalust reisida sularahata ning 5% täispileti hinnast soodsamalt.

Go Ini kaarte vahetavad tasuta ühiskaardi vastu kuni 15. maini nii bussijuhid kui Go Busi piirkonnakontorid. Juhul, kui Go Ini kaardil on rahajääk, mida soovitakse uuele ühiskaardile üle kanda, siis selleks toiminguks tuleb kindlasti pöörduda piirkonnakontorisse. Piirkonnakontorite asukohad ja kontaktid leiate siit:  www.gobus.ee/firmast/piirkonnad.

Ühiskaardile saab igaüks raha juurde laadida kaardi müügipunktides, internetipangast ning mobiil- või lauatelefoniga. Täpne info on väljas ühiskaardi veebilehel www.pilet.ee. Raha saab kaardile panna ka bussijuht, kui tasumine toimub sularahas.

Bussi sisenedes tuleb laetud ühiskaart  asetada valideerimiseks kontaktivabale kaardilugejale. Bussijuht näeb armatuurlauale seatud tahvlilt, kas kaardil olev rahajääk on sõiduks piisav raha ning sellega sõiduõigus olemas.

Kuna uus piletimüügisüsteem võtab piletihinnad automaatselt Maanteeameti andmebaasist www.peatus.ee, siis ei pruugi need praeguste hindadega päris täpselt kattuda. Erinev hind tuleneb sellest, et andmebaasis on peatuste vahemaad arvestatud 100 meetri täpsusega, kuid praegused hinnad on ümardatud täiskilomeetritele. Piletimüügi info laekub andmebaasist otse bussifirma serverisse. Samuti ümardatakse piletihinnad arvelduse lihtsustamiseks viie sendi täpsuseni.

Ühiskaart on elektrooniline kontaktivaba ühistranspordikaart, mis on Go Ini sõidukaardist laiemate kasutusvõimalustega. Sellega saab sõita nii Go Busi maakonnaliinibussides, kaugliinibussides kui ka kõikides teistes kohtades, kus on ühiskaardi kasutamise võimalus. Lisaks saab ühiskaardiga tasuda erinevate partnerettevõtete teenuste eest. Go Busi bussiliinidel kehtivad kõik Eestis kasutusel olevad ühiskaardid: Go Busi ühiskaart, Ridango ühiskaart, Tallinna ja Harjumaa ühiskaart ja ATKO Kohtla-Järve ühiskaart.

Ühiskaardi ostmise, müügipunktide, laadimise, isikustamise ja muude võimalustega saab lähemalt tutvuda ühiskaardi veebilehel www.pilet.ee. 

Ühiskaardi kasutuse kohta Go Busi liinidel saab lugeda siit: www.gobus.ee/go-bus-uhiskaart.

NB! Lääne-VIrumaal on tasuta kaardivahetust pikendatud kuni 29. maini. Kaarte vahetavad bussijuhid ning Go Bus Rakvere kontor (Aia 16). Rahajäägi Go Inilt ühiskaardile ülekandmiseks tuleb pöörduda kontorisse. Peale 29. maid raha üle ei kanta ja kaart tuleb osta 2 euro eest bussijuhilt või kontorist. 

27. aprill 201527. aprill 2015

Vaata videoid

Facebook