Go Bus toob Priit Pärna animafilmifestivali taas ratastele

12. oktoobrist 1. novembrini toimub taas Priit Pärna animafilmifestival (PPAFF), mis seekord pöörab enam tähelepanu maapiirkondadele. Kaheksat animatsiooniprogrammi näeb rohkem kui 20 kultuurimajas, raamatukogus, noortekeskuses ja koolis üle Eesti. Festivali raames toimub ka neli alafestivali, millest ratastel veerev Bussianimatsioon leiab 19. oktoobrist kuni 1. novembrini aset Go Busi bussides.

Festivali progammi näitadakse Go Busi bussides, mis sõidavad järgmistel kaugliinidel:

 

PPAFFi peakorraldaja Indrek Jurtšenko sõnul  näeb Go Busi bussides läbilõiget  kõikidest programmidest. „Valik tehti arvestades Go Busi klientuuri –  on lastega peresid, nooremaid, keskealisi ja ka vanemaid. Soovime, et filmid kõnetaks igaüht. Kuna eelmine aasta tõi välja, et festivali filmid meeldisid lastele, siis oleme tänavu lastele ka natuke rohkem animatsioone sisse pannud,“ sõnas Jurtšenko. „Arvestatud on, et heliline foon bussides peab olema vaikne, seepärast on fookuses pilt, mis ise lugu jutustab.“

Bussianimatsiooni alaprogrammis näidatakse Eesti, Prantsusmaa, Venemaa, Sloveenia, Saksamaa ja Portugali animafilme. Filmide pikkus on arvestatud keskmise bussisõidu järgi, mis on ca 1,5 tundi. 

Kõiki PPAFFi programme on võimalik näha 26., 29. ja 30. oktoobril Tapa kultuurikojas ja valikuliselt  maapiirkondades. Alafestivaliga „Kino maale“ löövad kaasa Harju-, Hiiu-, Jõgeva-, Järva-, Lääne-Viru-, Põlva-, Rapla-, Tartu- ja Võrumaa raamatukogud, kultuuri- ja rahvamajad, koolid ja lasteaiad.

Kogu festivali programm on külastajatele tasuta.

Priit Pärna animafilmifestival sai alguse 2012. aastal Tapal ja on ellu kutsutud Priit Pärna auks. Seda korraldavad Tapa vallavalitsus ja Tapa linna arengu selts. Bussianimatsiooni alaprogramm toimub Go Busi bussides juba teist aastat.

Täpne kava ja muu festivali info PPAFFi kodulehelt www.ppaff.eu.

ppaff banner

9. oktoober 20159. oktoober 2015

Vaata videoid

Facebook