Go Bus lööb kaasa patareide ja küünlaümbriste kogumiskampaanias

Go Bus lööb taaskord partnerina kaasa keskkonnakampaaniates “Küünlaümbriste jaht” ja “Patareijaht”. Lastele ja noortele suunatud kampaanias kutsutakse üles koguma kokku võimalikult palju tühjaks põlenud alumiiniumist teeküünlaümbriseid ning tühjasid patareisid, et need ei satuks loodusesse.

Eesti üks suurim keskkonnakampaania, “Küünlaümbriste jaht”, alustas koos oma sõsarkampaaniaga, “Patareijaht”, viiendat hooaega. Laste keskkonnateadlikkuse suurendamiseks mõeldud teeküünlaümbriste ja kasutatud patareide kogumisaktsioon kestab seekord 2018. aasta 15. märtsini.

Keskkonnaaktsiooni korraldaja, MTÜ Tuleviku Heaks juhatuse liikme, Mari-Liis Kallismaa andmetel on seni kampaanias osalenud üle 38 000 keskkonnateadliku noore inimese, kes on nelja aastaga ringlusse suunanud ligikaudu 11 miljonit alumiiniumist küünlaümbrist ning 1,1 miljonit kasutatud patareid. ”Näiteks eelmisel aastal kogusid lapsed rekordiliselt kokku üle 4,7 miljoni tühja küünlaümbrise, mis moodustab hinnanguliselt 31% aasta jooksul Eestis põletatud teeküünaldest,” lausus Kallismaa. “Me ei kutsu lapsi selle keskkonnakampaaniaga tarbima, vaid olema loovad ning leidma kohti, kus tühje küünlaümbriseid ning kasutatud patareisid niikuinii juba tekib.”

“Küünlaümbriste jahi” ja “Patareijahi” eesmärgiks on koguda kokku võimalikult palju alumiiniumist teeküünlaümbriseid ning kasutatud AA-, AAA- ja nööp-patareisid. Võistlus toimub kolmes kategoorias nagu seni: lasteaialapsed, 1.-6. klassid, 7.-12. klassid, kusjuures eraldi arvestatakse väikeste (1-15 last) ja suurte (16 ja enam last) koosseisude tulemusi.

Kampaanias osalemiseks tuleb hiljemalt 15. märtsiks 2018 registreeruda veebilehel www.kuunlajaht.com, sama kuupäevani kestab ka kogumisperiood. Seejärel saab kuni märtsikuu lõpuni tuua küünlaümbrised ja vanad patareid lähimasse Kuusakoski teeninduspunkti. Auhinnad ning tulemuste selgumise ja auhinnasündmuse aeg avalikustatakse lähiajal kampaania veebilehel www.kuunlajaht.com ja Facebooki lehel facebook.com/kuunlajaht

Lisainfo:
Mari-Liis Kallismaa
Keskkonnakampaaniate “Küünlaümbriste jaht” ja „Patareijaht“ korraldaja
Mittetulundusühing Tuleviku Heaks
Tel: +372 514 4368
E-post:  info@tulevikuheaks.ee 

18. detsember 201718. detsember 2017

Vaata videoid

Facebook